Papisto – Präster – Priests

Matthew Azzopardi (84-13-17)
Lönnrotinkatu 24, 70500 Kuopio
044-9744608, matthew.azzopardi@katolinen.fi

Mauricio Bravo (65-01-16)
Fredrikinkatu 41 C 40, 00120 Helsinki
040-3259584, mauri.bravo@katolinen.fi

Rafal Czernia SCJ (74-01-10)
Mäntytie 2, 00270 Helsinki
040-9659137, rafal.czernia@katolinen.fi

Amando Dee Di (66-93-15)
Yrjönkatu 36, 40100 Jyväskylä

Robert Galla SCJ (69-97-10)
Mäntytie 2, 00270 Helsinki
050-5940165, robert.galla@katolinen.fi

Jigger Ganados SCJ (77-10-14)
Mäntytie 2, 00270 Helsinki
045-6182620, jigslip6@yahoo.com

Francisco Garcia (79-09-17)
Lönnrotinkatu 24, 70500 Kuopio
044-3657142, francisco.garcia@katolinen.fi

Peter Gebara SCJ (58-86-03)
Ursininkatu 15a, 20100 Turku
0400-458128, peter.gebara@katolinen.fi

Josepatro Gierin SCJ (84-14-16)
045-2167588, Ursininkatu 15a, 20100 Turku

Raimo Goyarrola (69-02-11)
Fredrikinkatu 41 C 40, 00120 Helsinki
040-4168473, raimo.goyarrola@katolinen.fi

Anders Hamberg (77-14-16)
Yrjönkatu 36, 40100 Jyväskylä
050-5630235, anders.hamberg@katolinen.fi

Oskari Juurikkala (81-16-16)
Tavaststjernankatu 11, 00250 Helsinki
050-5351844, oskari.juurikkala@katolinen.fi

Jean Claude Kabeza (74-16-16)
046-5644740, Ursininkatu 15a, 20100 Turku

Krystian Kalinowski (79-09-14)
Kirkkokatu 5 B , 80100 Joensuu
044-5090108, krystian.kalinowski@katolinen.fi

Rudolf Larenz (47-81-89) monsignore
Tavaststjernankatu 11, 00250 Helsinki
044-2909097, rudolf.larenz@katolinen.fi

Antoine Lévy OP (62-98-04)
Ritarikatu 3 b A, 00170 Helsinki
050-3042778, antoine.levy@studium.fi

Cristiano Magagna (70-97-13)
Myllyjärventie 9, 02740 Espoo
09-4129358, 041-5754465, cristiano.magagna@katolinen.fi

Ryszard Miś SCJ (46-72-12)
Mäntytie 4 A 6, 00270 Helsinki
09-4772126, ryszard.mis@katolinen.fi

Toan Tri Nguyen (78-06-17)
Sirkkoontie 22, 09630 Koisjärvi
050-3617942, tri.nguyen@katolinen.fi

Marco Pasinato (80-10-14)
Pyhän Henrikin aukio 1 A, 00140 Helsinki
050-5377775, marco.pasinato@katolinen.fi

Manuel Prado (54-81-91)
Fredrikinkatu 41 C 40, 00120 Helsinki
044-3339998, manuel.prado@katolinen.fi

Gabriel Salmela OP (82-15-15)
Ritarikatu 3 b A, 00170 Helsinki
09-6120671, gabriel.salmela@studium.fi

Gianni Sgreva CP (49-74-15)
Sirkkoontie 22, 09630 Koisjärvi
040-1382881, totustuus@hotmail.it

Oscar Sinchi (78-09-15)
Pyhän Henrikin aukio 1 A, 00140 Helsinki
041-7043600, oscar.sinchi@katolinen.fi

Federico Spanò (86-14-14)
Pyhän Henrikin aukio 1 A, 00140 Helsinki
044-9872445, federico.spano@katolinen.fi

Zenon Strykowski SCJ (68-97-03)
Amurinkuja 21 A, 33230 Tampere
044-0658527, zeno@kolumbus.fi

Stanislaw Szymajda SCJ (50-76-94)
Valimontie 1, 45100 Kouvola
05-3711251, ursula@katolinen.fi

Donbosco Thomas (73-04-10)
Liisantie 2, 90560 Oulu
044-0200245, donbosco.thomas@gmail.com

Stanislaw Zawilowicz SCJ (84-10-13)
Amurinkuja 21 A, 33230 Tampere
stanislaw.zawilowicz@katolinen.fi

Leonard Wobilla Shwei (78-16-16)
Yrjönkatu 36, 40100 Jyväskylä

Pyhän istuimen palveluksessa

(I den Heliga Stolens tjänst; in the Service of the Holy See)

Tuomo T. Vimpari (68-99-15) monsignore
nuntiatuurineuvos / nuntiaturråd / Counsellor
Apostolinen nuntiatuuri, New Delhi, Intia
(Apostoliska nuntiaturen; Apostolic Nunciature, New Delhi, India)
tuomo.t.vimpari@katolinen.fi

Eläkkeellä

(pensionerad; retired)

Frans Voss SCJ (35-60-15)
Klooster H. Hart, Wilhelminastraat 24,
NL 5721 KJ Asten, Nederland / Alankomaat
frans.voss@katolinen.fi