Sääntökuntamaallikot ja oblaatit

Sääntökuntamaallikot ja oblaatit
(Ordnarnas lekmannagrenar och oblater; Secular Orders and Oblates)

Birgittalaissääntökunnan maallikko-oblaatit
(Birgittinordens lekmannagren, Birgittinoblaterna; Oblates of Saint Bridget)

Postitusosoite Tehtaankatu 5 D 36, 00140 Helsinki
Pankkiyhteys FI24 1175 3500 0183 21
Kotisivu www.kolumbus.fi/birgitta.turku/oblaatit
Yhteyshenkilö Raija Markkula, gsm 040 5783024, email raija.markkula7@gmail.com
Moderaattori Toan Tri Nguyen

Fransiskaanimaallikot – Ordo Franciscanus Saecularis (OFS)
(Den franciskanska sekularorden; Secular Franciscan Order)

Kotisivu www.fransiskaanimaallikot.blogspot.fi
Yhteyshenkilö Risto Mantovani OFS, gsm 050-5856513
email mantovani.risto@gmail.com
Moderaattori Oscar Sinchi

Jeesuksen pyhän sydämen maallikot (SCJ)
(Lekmannadehonianer; Lay Dehonians)
Puheenjohtaja Silvia Bertozzi, email silvia.bertozzi@gmail.com
Moderaattori Peter Gebara SCJ

Helsinki
Yhteyshenkilö Silvia Bertozzi, email silvia.bertozzi@gmail.com

Tampere
Postitusosoite Varsamäentie 108, 36200 Kangasala
Yhteyshenkilö Sinikka Meurman, gsm 040-4197077,
email sinikka.meurman@gmail.com
Hengellinen neuvonantaja Zenon Strykowski SCJ

Turku
Yhteyshenkilö Hilkka Bernard, gsm 040-5243676
email hilkka.bernard@hotmail.com

Kalleimman veren partnerit
(Partner av det dyrbaraste blodet; Partners of the Most Precious Blood)

Postitusosoite Itälahdenkatu 10 B 26, 00210 Helsinki
Yhteyshenkilö Inger Honkaranta, gsm 040-5024447, email inger.honkaranta@kolumbus.fi

Karmeliittamaallikot – Ordo Carmelitarum Discalceatorum Saecularis (OCDS)
(Karmeliternas sekularorden; Carmelite Seculars)

Vastuuhenkilö Eeva Kaario-Kela OCDS, gsm 050-3562427
Postitusosoite Martintie 19, 02270 Espoo
Pankkiyhteys “Karmeliittamaallikot” FI98 5290 1640 0393 98
Hengellinen neuvonantaja Jonas Svensson OCD

Maallikkodominikaanit – Ordo Praedicatorum (OP)
(Dominikanordens lekmannagren; Lay Dominicans)

Postitusosoite Helsinginkatu 2a B 64, 00500 Helsinki
Email nikodemus.heikman@gmail.com
Kotisivu www.maallikkodominikaanit.blogspot.com
Vastuuhenkilö Teemu Heikman OP, 050-5640686
Hengellinen neuvonantaja Paul-Dominique Masiclat OP

 

(14.2.2017)