Kirkko maailmalla

Pyhä isä

Apostolinen nuntiatuuri

Rooman kuuria

Pohjoismaiden piispainkokous

Katolinen kirkko Suomessa / Helsingin hiippakunta

Emerituspiispa

Hiippakunnan kuuria (keskushallinto)

Hiippakunnan neuvostot

Hiippakunnalliset toimistot

Hiippakunnallinen lähetysseminaari

Hiippakunnan muita toimielimiä

Hiippakunnan edustajia

Seurakunnat

Pyhän Henrikin katedraaliseurakunta (Helsinki)

Pyhän Marian seurakunta (Helsinki)

Pyhän Birgitan ja autuaan Hemmingin seurakunta (Turku)

Pyhän Olavin seurakunta (Jyväskylä)

Pyhän ristin seurakunta (Tampere)

Pyhän Ursulan seurakunta (Kouvola)

Nasaretin pyhän perheen seurakunta (Oulu)

Pyhän Joosefin seurakunta (Kuopio)

Erityissielunhoito

Yhteyspappi puolustusvoimia varten

Sielunhoitoyhteisö afrikkalaisia katolilaisia varten

Personaaliprelatuurit

Pyhän ristin ja Opus Dein prelatuuri

Keskukset

Studium Catholicum

Suomen Caritas

Sääntökunnat

Birgittalaissisaret

Dominikaanit

Jeesuksen pikkusisaret

Jeesuksen pyhän sydämen papit

Kalleimman veren sisaret

Karmeliittasisaret

Rakkauden lähetyssisaret

Ursuliinisisaret

Vihkiytyneiden neitsyiden sääty

Sääntökuntamaallikot ja oblaatit

Birgittalaissääntökunnan maallikko-oblaatit

Fransiskaanimaallikot

Jeesuksen pyhän sydämen maallikot

Kalleimman veren partnerit

Karmeliittamaallikot

Maallikkodominikaanit

Ritarikunnat

Jerusalemin pyhän haudan ritarikunnan Suomen käskynhaltijakunta

Maltan Suvereenin Sotilas- ja Hospitaaliritarikunnan Skandinavian jäsenkunta

Yhdistykset, järjestöt ja ryhmät

Academicum Catholicum

Birgittalaissisarten ystävät

Catholic Students’ Club

Couples for Christ – Finland

Elämän puolesta -ryhmä

Focolare

Gregorius-yhdistys

Kaikkeinpyhimmän sakramentin kilta

Katolinen Pyhän Henrikin yhdistys ry

Marian legioona

Neokatekumenaaliyhteisö

Suomen Caritas ry

Suomen Samaritas-apu ry

Teresa-kerho Kouvola

Tervetuloa-tiimi (Welcoming Team)

Papisto

Nimen jälkeen suluissa ilmoitetaan syntymävuosi, pappisvihkimyksen vuosi ja uusimman sijoituksen alkamisvuosi, sitten matkapuhelinnumero ja sähköposti.

  • Matthew Azzopardi (84-13-17), 044-9744608, matthew.azzopardi(at)katolinen.fi
  • Mauricio Bravo (65-01-16), 040-3259584, mauri.bravo(at)katolinen.fi
  • Rafal Czernia SCJ (74-01-10), 040-9659137, rafal.czernia(at)katolinen.fi
  • Joosef Dang (79-11-15)
  • Armando Dee Di (66-93-15), amando.dee.di(at)katolinen.fi
  • Robert Galla SCJ (69-97-10), 050-5940165, robert.galla(at)katolinen.fi
  • Jigger Ganados SCJ (77-10-14) 045-6182620, jigger.ganados(at)katolinen.fi
  • Francisco Garcia (79-09-17) 044-3657142, francisco.garcia(at)katolinen.fi
  • Peter Gebara SCJ (58-86-03), 0400-458128, peter.gebara(at)katolinen.fi
  • Josepatro Gier SCJ (84-14-16), 045-2167588, josepatro.gier(at)katolinen.fi
  • Raimo Goyarrola (69-02-19), 040-4168473, raimo.goyarrola(at)katolinen.fi
  • Anders Hamberg (77-14-16), 050-5630235, anders.hamberg(at)katolinen.fi
  • Oskari Juurikkala (81-16-16), 050-5351844, oskari.juurikkala(at)katolinen.fi
  • Jean Claude Kabeza (74-16-16), 046-5644740, jean.claude.kabeza(at)katolinen.fi
  • Krystian Kalinowski (79-09-14), 044-5090108, krystian.kalinowski(at)katolinen.fi
  • Rudolf Larenz (47-81-89) monsignore, 044-2909097, rudolf.larenz(at)katolinen.fi
  • Marie-Augustin Laurent-Huyghues-Beaufond OP (83-15-17), 040-3657064, marie-augustin.lhb(at)studium.fi
  • Antoine Lévy OP (62-98-04), 050-3042778, antoine.levy(at)studium.fi
  • Ryszard Miś SCJ (46-72-12), 09-4772126, ryszard.mis(at)katolinen.fi
  • Toan Tri Nguyen (78-06-15), 050-3617942, tri.nguyen(at)katolinen.fi
  • Eze Charles Nwoko (-19-19), 046-5567939‬, eze.charles.nwoko(at)katolinen.fi
  • Tuomas Nyyssölä (81-18-18), 040-4865614, tuomas.nyyssola(at)katolinen.fi
  • Marco Pasinato (80-10-14), 050-5377775, marco.pasinato(at)katolinen.fi
  • Manuel Prado (54-81-91), 044-3339998, manuel.prado(at)katolinen.fi
  • Gabriel Salmela OP (82-15-15), 09-6120671, gabriel.salmela(at)studium.fi
  • Federico Spanò (86-14-14), 044-9872445, federico.spano(at)katolinen.fi
  • Zenon Strykowski SCJ (68-97-03), 044-0658527, zenon.strykowski(at)katolinen.fi
  • Stanislaw Szymajda SCJ (50-76-17), stanislaw.szymajda(at)katolinen.fi
  • Donbosco Thomas (73-04-10), 044-0200245, donbosco.thomas(at)gmail.com
  • Leonard Wobilla Shwei (78-16-16), 040-8497079, leonard.wobilla(at)katolinen.fi
  • Stanislaw Zawilowicz SCJ (84-10-13), stanislaw.zawilowicz(at)katolinen.fi

Pyhän istuimen palveluksessa

  • Tuomo T. Vimpari (68-99-18) monsignore, nuntiatuurineuvos, tuomo.t.vimpari(at)katolinen.fi