Papisto

(Präster – Priests)

Alla olevat papiston sijoitukset tulevat voimaan 1.5.2024 alkaen, ellei toisin mainita.

5

Matthew Azzopardi (84-13-24)

Pyhän Joosefin seurakunnan kirkkoherra
044-9744608, matthew.azzopardi@katolinen.fi
Lönnrotinkatu 24, 70500 Kuopio
1.9.2024 alkaen Liisantie 2, 90560 Oulu

Mauricio Bravo (65-01-16)

040-3259584, mauri.bravo@katolinen.fi
Tavaststjernankatu 11, 00250 Helsinki

Rafał Czernia SCJ (74-01-10)

Pyhän Marian seurakunnan kirkkoherra
040-9659137, rafal.czernia@katolinen.fi
Mäntytie 2, 00270 Helsinki

Joosef Dang (79-11-24)

Pyhän Henrikin katedraaliseurakunnan kappalainen
045-2250757, dung.dang@katolinen.fi
Pyhän Henrikin aukio 1 A, 00140 Helsinki

Amando Dee Di (66-93-24)

Pyhän Henrikin katedraaliseurakunnan kappalainen
046-5463962, amando.dee.di@katolinen.fi
Pyhän Henrikin aukio 1 A, 00140 Helsinki

Van Thoan (Vincent) Do SCJ (–24)

Pyhän Marian seurakunnan kappalainen
Mäntytie 2, 00270 Helsinki

Jigger Ganados SCJ (77-10-14)

Pyhän Marian seurakunnan kappalainen
045-6182620, jigger.ganados@katolinen.fi
Mäntytie 2, 00270 Helsinki

Francisco Garcia (79-09-18)

Nasaretin pyhän perheen seurakunnan kappalainen
044-3657142, francisco.garcia@katolinen.fi
Liisantie 2, 90560 Oulu

Peter Gebara SCJ (58-86-03)

Pyhän Birgitan ja autuaan Hemmingin seurakunnan kirkkoherra
0400-458128, peter.gebara@katolinen.fi
Ursininkatu 15a, 20100 Turku

Daniele Giacchetto (89-22-22)

Pyhän Joosefin seurakunnan kappalainen
040-2212375, daniele.giacchetto@katolinen.fi
Louhostie 4 A, 80140 Joensuu

Anders Hamberg (77-14-24)

Pyhän Olavin seurakunnan kirkkoherra
050-5630235, anders.hamberg@katolinen.fi
Yrjönkatu 36, 40100 Jyväskylä

Oskari Juurikkala (81-16-16)

+39 378 0635595, oskari.juurikkala@katolinen.fi
Via di Villa Giulia 23, 00196 Roma, Italia

Jean Claude Kabeza (74-16-24)

Yleisvikaari, Pyhän Henrikin katedraaliseurakunnan kirkkoherra
046-9552353, jean.claude.kabeza@katolinen.fi
Pyhän Henrikin aukio 1 A, 00140 Helsinki

Rudolf Larenz (47-81-89) monsignore

044-2909097, rudolf.larenz@katolinen.fi
Tavaststjernankatu 11, 00250 Helsinki

Marie-Augustin Laurent-Huyghues-Beaufond OP (83-15-17)

040-3657064, marie-augustin.lhb@studium.fi
Ritarikatu 3 b A, 00170 Helsinki

Ryszard Miś SCJ (46-72-12)

09-4772126, ryszard.mis@katolinen.fi
Mäntytie 4 A 6, 00270 Helsinki

Toan Tri Nguyen (78-06-24)

Pyhän Ristin seurakunnan kirkkoherra
050-3617942, tri.nguyen@katolinen.fi
Amurinkuja 21 A, 33230 Tampere

Eze Charles Nwoko (89-19-24)

Pyhän Ursulan seurakunnan kirkkoherra
045-3413915, eze.charles.nwoko@katolinen.fi
Valimontie 1, 45100 Kouvola

Tuomas Nyyssölä (81-18-19)

tuomas.nyyssola@katolinen.fi

Marco Pasinato (80-10-19)

050-5377775, marco.pasinato@katolinen.fi
Maisterintie 6 B, 02701 Kauniainen

Pedro Perez (91-22-22)

Nasaretin pyhän perheen seurakunnan kappalainen
044-5677603, pedro.perez@katolinen.fi
Liisantie 2, 90560 Oulu

Manuel Prado (54-81-91)

044-3339998, manuel.prado@katolinen.fi
Fredrikinkatu 41 C 40, 00120 Helsinki

Gabriel Salmela OP (82-15-15)

09-6120671, gabriel.salmela@studium.fi
Ritarikatu 3 b A, 00170 Helsinki

Martti Savijoki SCJ (83-22-23)

Pyhän Marian seurakunnan kappalainen
050-5478805, martti.savijoki@katolinen.fi
Mäntytie 2, 00270 Helsinki

Federico Spanò (86-14-22)

044-9872445, federico.spano@katolinen.fi
Maisterintie 6 B, 02701 Kauniainen

Donbosco Thomas (73-04-24)

Nasaretin pyhän perheen seurakunnan kirkkoherra
044-0200245, donbosco.thomas@katolinen.fi
Liisantie 2, 90560 Oulu
1.9.2024 alkaen Lönnrotinkatu 24, 70500 Kuopio

Leonard Wobilla Shwei (78-16-24)

Pyhän Olavin seurakunnan kappalainen
045-2575222, leonard.wobilla@katolinen.fi
Yrjönkatu 36, 40100 Jyväskylä

Stanislaw Zawilowicz SCJ (84-10-19)

Pyhän Birgitan ja autuaan Hemmingin seurakunnan kappalainen
045-8407191, stanislaw.zawilowicz@katolinen.fi
Ursininkatu 15a, 20100 Turku

Pyhän istuimen palveluksessa

I den Heliga Stolens tjänst; in the Service of the Holy See

Tuomo T. Vimpari (68-99-23) prelaatti, monsignore; prelat, monsignore; prelate of honour, monsignor

tuomo.t.vimpari@katolinen.fi
ensimmäinen nuntiatuurineuvos; första nuntiaturråd; first counsellor
Apostolinen nuntiatuuri Bukarest / Bucharest; apostoliska nuntiaturen; Apostolic Nunciature

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jäsenmaksu

Tue seurakuntasi toimintaa. Tietoa jäsenmaksusta.